VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Znáte ten pocit, když šlapete na lyžích a batoh je strašně těžký jako byste v něm měli mladší ségru? Lepí se vám na záda a zips nahoře není ani pořádně dopnutý, protože z něho kouká mikča, kdyby náhodou. To jsme my holky, neumíme se sbalit do 20 litrů, ale i s 30 máme problém. Jenže kdo to má pak tahat nahoru? Tenhle pocit jsem už nikdy nechtěla zažít. Proto koupě nového batohu byla v mém sportovním životě přímo revoluční věc.

Podle jakých kritérií jsem si batoh vybrala?

Jsem žena, která od pouhého batohu vyžaduje víc funkcí než od mobilu. Všechno ale musí být praktické a jednoduché k použití. A samozřejmě, musí to nějak vypadat. V podstatě jsem chtěla batoh, který bych mohla využívat v zimě na skialpech a lyžích, v létě na jednodenní treky a lehčí lezení. A protože dost cestuji, potřebovala jsem něco, do čeho se sbalím na pár dnů, ale klidně budu s batohem na zádech celý den pobíhat po městě a nebudu vypadat, že jsem se právě vrátila z expedice z Himalájí. Vyhovět mým požadavkům nebylo vůbec snadné. Pečlivým výběrem prošel pouze batoh Ortovox Ascent 30 L.

Proč Ortovox Ascent 30 L?

Na začátku bych vyzdvihla lehkost. Pocítila jsem, nebo lépe řečeno, vůbec jsem necítila zátěž na zádech. Batoh mi sedí skvěle. Někdy mám pocit, že mi byl dělaný na míru. Výplň na zádech je pěnový a potah je z jemné merino vlny, díky které nemám pocit zpocených, nepříjemně chladících zad. Batoh jsem testovala na skialpech i na lyžích. Během sjezdu vůbec nepřekáží. Lyže se dají upevnit do dvou pozic – klasicky po stranách batohu do pozice A-čka, nebo šikmo přes přední stranu batohu do pozice D. V horní a spodní části jsou malinké kapsičky, v kterých naleznete popruhy na upevnění lyží do pozice D. Na přední části batohu jsou taktéž elegantní úchyty na sekyrku. I když je nevyužijete, jsou velmi nenápadné a docela estetické.

ascent 40 6

Jako fanoušek praktických řešení nejvíce oceňuji odnímatelnou síťku na helmu. Síťka se dá připevnit na přední stranu batohu a když helmu sebou nemáte, snadno ji poskládáte do kapsy. Úchyty na síťku jsou pevné a ani jednou se mi nestalo, aby se samovolně uvolnily. Externí a pevné připojení helmy šetří prostor uvnitř batohu na podstatnější věci.

ascent 40 1 ascent 40 2 ascent 40 3 ascent 40 4

Mile mě překvapila členitost a počet kapes na poměrně malý objem. Zip na hlavní komoře batohu je funkční z obou stran po celé délce batohu a proto usnadňuje a urychluje vstup. Všechny zipy jsou přizpůsobené tak, aby nepropustily ani kapku vody. Přední, menší komora, je už předem nadizajnovaná pro lopatku a sondu. Kapsa je poměrně hluboká a klidně se tam vejde šikovná lékárnička nebo náhradní triko. Na přední stěně batohu je menší kapsa na síťku na helmu a další popruhy. V horní části je také menší kapsa, kterou já osobně používám na doklady a peněženku, ale má ideální rozměry na stočené pásy. Batoh má na zádové části nenápadný otvor na camelbak.

ascent 40 5 ascent 40 7 ascent 40 8 ascent 40 9

Musím říct, že nad tímto batohem se někdo skutečně zamyslel. Fascinuje mě multifunkčnost na poměrně malém objemu. Dizajnéři z Ortovoxu si nejen vyhráli s praktickým umístěním kapes a jeho plnou funkčností, ale batoh vypadá i moc hezky. Jediné malinké mínus je, že na bederním páse nemá kapsu na mobil nebo foťák, ale to je skutečně drobnost.

 

Přečti si také...

Na batoh Ortovox Peak 32S mohou být vývojáři z německého Ortovoxu právem hrdí. Jedná se o univerzální batoh, který ocení především vyznavači VHT, turistiky, ferrat a dalších aktivit z horského prostředí...

 ascent 40 10 ascent 40 11 ascent 40 12

Od první chvíle si mě získal díky své lehkosti, funkčnosti a propracovanému dizajnu. Dokonce prožil hned v první den testování tatranskou sněhovo-deštivou bouři. Jediné co zůstalo suché, byly věci v batohu. Už se těším na testování v norském dešti!

 

Další informace a možnost zakoupení dámských outdoorových batohů

 

Autorka článku a fotek:
Eva Kubanniová Eva Kubaniová, cestovatelka, srdcem dobrodruh, zuřivá reportérka, polyglot, kamarádka, průvodkyně, ale hlavně super borka s věčným úsměvem a uhrančivým pohledem.

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu