VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás
info@vodahory.cz

V posledních týdnech čelí PIEPS diskusím o lavinových přístrojích DSP Pro a DSP Sport. Většina z nich se odehrává na sociálních sítích, a to převážně v komunitě lyžařů ze západní Kanady. Tyto diskuse původně vycházely ze dvou lavinových nehod: jedna v roce 2017 a druhá na jaře 2020. Jelikož jeden lyžař zemřel (2017) a druhý se zranil (2020), bylo následně vzneseno obvinění, že u přístrojů DSP Pro a DSP Sport během lavin došlo k nefunkčnosti přepínacího mechanismu.

Martina od nás už znáte. Má za sebou několik výstupu a pokusů. Spoustu dobrodružství a v Česku ho skoro nepotkáte. Pořád ho to láká pryč a chystá přechod Korsiky. Ale teď pro vás máme jeho recenzi rukavic Citadela od Mountain Equipment. Hledáte taky nějaké palčáky? Tak si o nich přečtěte víc ;)

V rámci naší akce cashback se nám ozvala zákaznice a zaslala nám recenzi na batoh Ortovox Traverse 30. Taky přemýšlíte nad tímto batohem? Přečtěte si, co nám k batohu napsala Lucie a jak byla spokojená s výběrem.

Vodotěsnost čelovky udává hodnota krytí IP. Co to znamená v praxi? Jak se v tom vyznat? Tohle krytí se samozřejmě vztahuje i na další zařízení. například na telefony. Norma je stejná pro všechnu elektroniku.

Vysoká citlivost, přilnavost v plotnách i efektivní opora na malých stupech. To je Nitro. Jak jsme vyvinuli naši nejnovější závodní lezečku?

Lezečky jsou cvičky, které musí být malé. Jejich nošení má bolet. To se všeobecně ví a kdykoli se v televizi objeví nějaký lezec, stočí se řeč k otázce, o kolik čísel má lezečky menší než normální boty. Jenže ne vždycky je tahle známá poučka správně. Kdy si tedy vybrat boty, které nenávidí vaše palce u nohou, a kdy zvolit jiné?

Filtrace vody se dříve dost podceňovala. Nyní se situace změnila a abyste se lépe vyznali ve filtraci vody, máme pro vás tento článek, který vám pomůže zorientovat se ve vodních filtrech a čističkách vody.

KARANTÉNNÍ CESTOVÁNÍ –  TEĎ JEDINĚ NAZPĚT V ČASE

Březen 2020

Karanténa, den 11., v Rakousku na jednom statku mezi poli tak 40 minut od hranic

Tenhle povinně strávený čas doma dělá s každým asi něco jinýho. Čtete zprávy a tak, říkáte si, jak to bude... Jak a kdy se budete moct přesunout do své vlasti, když teď bydlíte v sousední zemi... Někdo háčkuje, maluje, dělá to, na co nebyl čas nebo byl spíš problém čas si najít v naší uspěchané době.  Může to být i čas na splněných starých restů – svých nebo slíbených. Teda pokud se vám chce :-) Ovšem no face to face! Může to být taky prostor k napsání článků, které měly být už dávno napsány...

Pásy jsou nepostradatelné, ale často přehlížené. Touto optikou se svět skialpu a freetouringu často dívá na nedílnou součást výbavy, bez které, ruku na srdce, by se nám v závějích vzhůru šlapat nechtělo. I přesto, že čas výstupu může často při túrách tvořit i 80 % času z celé výpravy, jedna část vybavení je často přehlíženo, nedoceňováno a není s ním náležitě zacházeno. Ano mluvím o stoupacích pásech.

Kamarádka Hedvika (ne, nehrála v Harrym Potterovi) si vybírala batoh. Její požadavky byly náročné. Chtěla batoh do 50 litrů, který bude mít velký vstup, spoustu kapes, bude ji sedět na zádech (je to malá holka) a na první pohled ho rozezná. Ne nadarmo jsem ji doporučil právě Lowe alpine Altus ND. Altus je ideální batoh pro cestovatelé, varianta ND má kratší délku zad a navíc má Héďa ráda žlutou. Jak u ní batoh obstál?

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

IČO: 11835061
DIČ: CZ11835061

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu