VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Výstup ta Rysy, jeden z tatranských vrcholů, kan vede turistická trasa je jedním z nejkrásnějších, ale i nejfrekventovanějším vrcholem Vysokých Tater.

Vodotěsnost čelovky udává hodnota krytí IP. Co to znamená v praxi? Jak se v tom vyznat? Tohle krytí se samozřejmě vztahuje i na další zařízení. například na telefony. Norma je stejná pro všechnu elektroniku.

Balím věci a stan. Slunce svítí, motýli létají už časně z rána a pasou se na nádherných kobercích plných květin. Mohutné zasněžené hory se skví za mými zády. Copak ta příroda nechápe, že mám splín a jsem neskonale smutný? Že právě odcházím z nepovedeného výletu, kdy jsem se během tří dnů, nesčetně krát pokoušel přejít ledovec, jenže… 

Kamarád Lukáš Jasenský hledal batoh na expedici. Poradil jsem mu, aby se podával na Cerro Torre od značky Lowe Alpine. Batoh ho zaujal a nejen že ho zaujal. Dokonce si batoh vybral a vyrazil s ním na svou expedici. Nyní jsme od něj krom pozdravu dostali i zpětnou vazbu a recenzi právě k tomuto batohu. Jaký příběh prožil Lukáš a jakým parťákem mu byl batoh Cerro Torre se dočtete v tomto článku. 

Parametry čelovek jsou všem známy. Pojďme se ale podívat na postupy měření a jaké výhody a úskalí přináší nová norma, podle které se parametry čelovek určují

 

S přáteli jsme se vydali do tater. Český pohled, že jsou to vlastně jen hromady hlíny se tročku vymstil. I když jsme se vydali jen do nízkých tater, tak se všichni jistě poučili. Co se nám přihodilo a kde jsme udělali chybu? Všude.

Jak se sbalit? Často složitá otázka a často individuální otázka. Není konkrétní návod, kterého byste se měli striktně držet. Balení nemá ani žádnou certifikaci, kterou byste měli dodržovat. Takže níže se dočtete můj názor jako kluka, který tráví spoustu času venku a musel si najít svou cestu. Určitě k tomu máte svoje „Ale“ a určitě používáte trochu jiné vybavení

Výběr outdoorového vybavení je všeobecně nesnadný úkol. Vyznat se v materiálech, technologiích, funkcích a vychytávkách je náročné. Natož, když máme na trhu tolik výrobců a každý ještě mnoho modelů. A když už si vybavení nějak vyfiltrujete, tak těžko rozeznáme zdánlivě stejné věci. A závěr? Kolikrát si něco koupíte a zjistíte, že to není ono a měli jste vzít něco jiného „protože…“. Proto mám pro vás alespoň základní rady, jak se vyznat v batozích a jak batoh vybírat.

Jelikož mi má oblíbená ferratová obuv po několika sezónách (a že jsem ji ani trochu nešetřil) řekla sbohem, bylo pro mne téměř nutností pořídit si nový pár pohodlných bot, na které bych se rád spolehl nejen v zajištěných cestách, ale také přístupu k nim. Dlouho se vybíralo, přemýšlelo, řešilo, až se nakonec objevila možnost vyzkoušet italskou značku Asolo. 

Pokud chcete hrát death metal a od dědečka s babičkou dostanete k Vánocům koncertní španělku, asi velkou radost mít nebudete. A když vás budou chtít prarodiče uchlácholit tím, že přece záleží na počtu strun, bude vám nejspíš do pláče. Hudební nástroj je třeba vybírat s ohledem na to, jaký styl chcete hrát. Myslím, že u (dobrých) karimatek je to podobné – jde hlavně o to, kdy a kam hodláte vyrazit.

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu