facebook style=
VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Martina od nás už znáte. Má za sebou několik výstupu a pokusů. Spoustu dobrodružství a v Česku ho skoro nepotkáte. Pořád ho to láká pryč a chystá přechod Korsiky. Ale teď pro vás máme jeho recenzi rukavic Citadela od Mountain Equipment. Hledáte taky nějaké palčáky? Tak si o nich přečtěte víc ;)

V rámci naší akce cashback se nám ozvala zákaznice a zaslala nám recenzi na batoh Ortovox Traverse 30. Taky přemýšlíte nad tímto batohem? Přečtěte si, co nám k batohu napsala Lucie a jak byla spokojená s výběrem.

Vysoká citlivost, přilnavost v plotnách i efektivní opora na malých stupech. To je Nitro. Jak jsme vyvinuli naši nejnovější závodní lezečku?

Lezečky jsou cvičky, které musí být malé. Jejich nošení má bolet. To se všeobecně ví a kdykoli se v televizi objeví nějaký lezec, stočí se řeč k otázce, o kolik čísel má lezečky menší než normální boty. Jenže ne vždycky je tahle známá poučka správně. Kdy si tedy vybrat boty, které nenávidí vaše palce u nohou, a kdy zvolit jiné?

Filtrace vody se dříve dost podceňovala. Nyní se situace změnila a abyste se lépe vyznali ve filtraci vody, máme pro vás tento článek, který vám pomůže zorientovat se ve vodních filtrech a čističkách vody.

KARANTÉNNÍ CESTOVÁNÍ –  TEĎ JEDINĚ NAZPĚT V ČASE

Březen 2020

Karanténa, den 11., v Rakousku na jednom statku mezi poli tak 40 minut od hranic

Tenhle povinně strávený čas doma dělá s každým asi něco jinýho. Čtete zprávy a tak, říkáte si, jak to bude... Jak a kdy se budete moct přesunout do své vlasti, když teď bydlíte v sousední zemi... Někdo háčkuje, maluje, dělá to, na co nebyl čas nebo byl spíš problém čas si najít v naší uspěchané době.  Může to být i čas na splněných starých restů – svých nebo slíbených. Teda pokud se vám chce :-) Ovšem no face to face! Může to být taky prostor k napsání článků, které měly být už dávno napsány...

Pásy jsou nepostradatelné, ale často přehlížené. Touto optikou se svět skialpu a freetouringu často dívá na nedílnou součást výbavy, bez které, ruku na srdce, by se nám v závějích vzhůru šlapat nechtělo. I přesto, že čas výstupu může často při túrách tvořit i 80 % času z celé výpravy, jedna část vybavení je často přehlíženo, nedoceňováno a není s ním náležitě zacházeno. Ano mluvím o stoupacích pásech.

Kamarádka Hedvika (ne, nehrála v Harrym Potterovi) si vybírala batoh. Její požadavky byly náročné. Chtěla batoh do 50 litrů, který bude mít velký vstup, spoustu kapes, bude ji sedět na zádech (je to malá holka) a na první pohled ho rozezná. Ne nadarmo jsem ji doporučil právě Lowe alpine Altus ND. Altus je ideální batoh pro cestovatelé, varianta ND má kratší délku zad a navíc má Héďa ráda žlutou. Jak u ní batoh obstál?

Jak dlouho vám vaše lano vydrží, když se o něj budete dobře starat? A když mu dáte co proto? Který průměr je ten pravý? Jak se vyvíjí a pletou lana?

Už se objevuje první sníh a je potřeba se připravit na skialpovou sezónu. Lavinové batohy se samozřejmě netýkají jen skialpinistů. Lavinový batoh se týká každého, kdo se chystá dostat do lavinového terénu. Ať už na sněžnicích, lyžích, lezecky nebo jen turisticky. Je jedno, do které skupiny se zařazujete, určitě si na začátku sezóny zkontrolujte a připomeňte všechny potřebné věci.

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu