VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Doporučujeme

Tak jako vlna, peří, bambus a další přírodní materiály i syntetická vlákna mají svou výhodu. Vždy je důležité, na jakou aktivitu hledáte oblečení a co od něj očekáváte. Přesto, že používám především vlněné věci, tak mám i syntetické. Protože se mi hodí na jiné aktivity a nebo je pro mě syntetika lepší volbou než vlna a nebo peří. 

K výrobě příze, tedy  vláken ke tkaní úpetu se používají různé materiály. Nás bude zajímat vlna, merino vlna a kombinace vlny a syntetiky, vlny a Modalu, tencelu a syntetiky a tak dále. Jedna věc je poměr jednotlivých materiálů, kvalita vláken, ale i technologie výroby příze (jakoby „nitě“). V čem jsou odlišné jednotlivé příze?

Kdo z vás zná vlastnosti merino vlny? Proč je vůbec má? A víte čím je zvláštní merino vlna od obyčejné vlny? Ti, kdo z vás si myslí, že vše vědí, si můžou ověřit své znalosti a my ostatní se pojďme dovědět něco nového.

Peří je izolační materiál, který je nepřekonaný! Poměr sbalitelnost/hmotnost/objem je ze všech dnes používaných materiálů nejlepší. Ale nezáleží jen na tom, aby to bylo jakékoliv peří. Záleží na spoustě dalších aspektů, které pak dělají rozdíl mezi dvěma spacáky, nebo bundami. Na první pohled mohou vypadat čísla a parametry stejně. V čem se ale liší? 

Všeobecně oblékání je alchymie a stejně tak i výběr jednotlivých vrstev a materiálů. Ukážeme si ale základní principy, kterými se dá řídit.Tradiční vrstvení se skládá z několika vrstev, které lze nosit samostatně nebo v kombinaci. To vám umožní regulovat teplotu i vlhkost, když se změní počasí nebo podle náročnosti aktivity. Několik tenkých vrstev nabízí větší flexibilitu než pár tlustých a objemných vrstev. Každá vrstva slouží ke specifickému účelu, což znamená, že při kombinaci vybraných vrstev budete v suchu, teple a pohodlí. 

Batoh jsem pořizovala poměrně na poslední chvíli, a tak šel z krabice rovnou do akce - a to se mnou na menší cestovní štafetu.

 

Elbrus - hora opěvovaná básníky, spisovateli, malíři. Hora, o které se po generace předávají legendy, příběhy a dechberoucí vyprávění. Jenže tenhle kopec je o něco větší. V Rusku je všechno větší. Hlubší údolí, vyšší štíty hor, ale taky větší rozdíly v kultuře a pravidla, která zde takřka neplatí.

 

Letošní letní výletování vyšlo na hory východního Turecka, kam se vydávám se svým kamarádem a kolegou průvodcem Michalem. Půjde jen o chození po kopcích kolem 4000m bez sněhu, takže v materiálu problém nebude. Stačí pořádné pohory, trekové hůlky...

 

Filtrů je na trhu nepřeberné množství. Mne však zaujala doslova „kapesní“ verze jednoho z nich - Sawyer mini filter...

Keď som pri výbere „letnej“ dovolenky prstom na mape zase zablúdila na sever, bolo mi jasné, že pokiaľ sa po Kungsleden v švédskom Laponsku nechcem prechádzať sama, bude to chcieť trochu oprášiť parťákovu outdoorovú výbavu, presnejšie povedané presvedčiť ho, že to čo sa hodí na prechod do Beskýd nemusí byť 200 km za polárnym kruhom to pravé orechové.

 

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uzkutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu