VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Jak se sbalit? Často složitá otázka a často individuální otázka. Není konkrétní návod, kterého byste se měli striktně držet. Balení nemá ani žádnou certifikaci, kterou byste měli dodržovat. Takže níže se dočtete můj názor jako kluka, který tráví spoustu času venku a musel si najít svou cestu. Určitě k tomu máte svoje „Ale“ a určitě používáte trochu jiné vybavení

Výběr outdoorového vybavení je všeobecně nesnadný úkol. Vyznat se v materiálech, technologiích, funkcích a vychytávkách je náročné. Natož když máme na trhu tolik výrobců a každý ještě mnoho modelů. A když už si vybavení nějak vyfiltrujete, tak těžko rozeznáme zdánlivě stejné věci. A závěr? Kolikrát si něco koupíte a zjistíte, že to není ono a měli jste vzít něco jiného „protože…“. Proto mám pro vás alespoň základní rady, jak se vyznat v batozích a jak batoh vybírat.

Jelikož mi má oblíbená ferratová obuv po několika sezónách (a že jsem ji ani trochu nešetřil) řekla sbohem, bylo pro mne téměř nutností pořídit si nový pár pohodlných bot, na které bych se rád spolehl nejen v zajištěných cestách, ale také přístupu k nim. Dlouho se vybíralo, přemýšlelo, řešilo, až se nakonec objevila možnost vyzkoušet italskou značku Asolo. 

Pokud chcete hrát death metal a od dědečka s babičkou dostanete k Vánocům koncertní španělku, asi velkou radost mít nebudete. A když vás budou chtít prarodiče uchlácholit tím, že přece záleží na počtu strun, bude vám nejspíš do pláče. Hudební nástroj je třeba vybírat s ohledem na to, jaký styl chcete hrát. Myslím, že u (dobrých) karimatek je to podobné – jde hlavně o to, kdy a kam hodláte vyrazit.

Jooooo a máme tady závěrečný článek našeho spacákového turné. Článek shromažďuje informace, které jste se u nás dozvěděli a pomůže vám využít nastřádané informace ke správnému výběru spacáku. Výběr spacáku je složitný, ale vy už máte informace od nás :) Takže to bude celkem sranda ;)

 

Už je to nějakou chvilku, co Lukáš testoval spacák Mountain equipment Glacier 1000, ale máme to tady :) Přečtěte si i vy, co o něm říká.

Trekovat jsem začínal ještě jako celkem malý s rodičema. Když jsem pak začínal jezdit sám, táta s čundrama pomalu přestával. Podědil jsem klasický hliníkový ešus z tátových studentských let a možná jsem rád, že neumí vyprávět. Jenže časem...

Vyznat se ve všech spacácích světa je složité. Vyznat se ve spacácích prodejce vám mnoho neulehčí, protože ji je stále přibližně 652 214 různých typů. A vyznat se ve spacácích jedné značky už jde s velkým úsilím a spoustou čtení. V tomto článku se dozvíte, jak a podle čeho jsou rozděleny péřové spacáky Mountain equipment. Ušetří vám to čas s pročítáním miliónu údajů. Pokud vás některá řada zaujme, můžete si přečíst detailní informace v popisku produktu.

Stejně jako u spacích pytlů vznikla jednotná norma pro měření tepelných hodnot, tak i u karimatek vznikla norma pro měření tepelného odporu karimatek. Norma stanovuje zejména postup měření, tak aby naměřené hodnoty mohly být snadno porovnatelné napříč značkami.

Měli jsme ji na očích, utkvěla nám v hlavě, severní stěna Ranrapalcy. Její krása a mohutnost zastínila vše okolo. Nestačil jen pohled, museli jsme si sáhnout a okusit tak její ledové pohlazení. Už víme, jaké to je stát na jejím vrcholu. Šťastní, že jsme dole živí a zdraví s děkovným pohledem se s ní loučíme stejně jako z Andami. Tak zase někdy příště.

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu