VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Přijeli jsme do pro něco hezkého. Pro něco, co nás uspokojí a povedlo se. Západní stěna na Tocllaraju nám dala vše. Strach, radost, štěstí, ale hlavně jsme šťastní, ze jsme z této nádherné obludy ve tvaru pyramidy dole. Svému jménu zákeřná hora nebo také hora past dostála a pěkně si nás vychutnala, avšak štěstina stála při nás.

Dva dny lenošení by stačily. Pojďme něco vymyslet a oklepat se z předešlých dnů. Tělo, ale i hlavně mysl si žádá pořádnou dávku pozitiva a jídlem tu touhu po horách nezaženeme. Po různých debatách s místními guidy jsme dospěli k závěru udělat si jednodenní trip na nějaký hezký lezitelný kopec. Huarapasca zní velice lákavě. Na tomto 5418 metrů vysokém kopci si guidové testují své ovečky před výstupem na Alpamayo. Test to má být velice důkladný, jelikož výstup nabízí až 70 stupňový sklon. Je to jasné, tohle si nesmíme nechat ujít.

No jo, membrány. Člověk by řekl, že je prostě membrána a hotovo. Že je vlastně jedno, co je to za membránu, důležité je, aby to mělo vysoký vodní sloupec. Pak přijde kamarád a řekne, že to není jedno a potřebuje gore-tex, protože ten je nejlepší. A pak přicházejí souboj argumentů, jeden hájí nízkou cenu a že je to stejné a druhý značku a že je to nejlepší.

 Kousek ode mě se postavila krásná mladá bílá blondýnka. Něco jsem jí řekl, co vzbudilo její jinak kompletně hraný znuděný výraz. „Cestuji už dva roky s rodiči.“ Oznámí s pýchou. „A co ty?“
 
 
A z řeky se stal rozzuřený démon. Divoký a nespoutaný živel, který změní koridor a odplaví betonové mosty.
Malá chata potemněla, déšť bubnuje o střechu, občas se zahřmí. Voda v korytu vyschlého potoka se vyšplhala až ke dveřím chaty. 
 

Karimatka řady „Fast & Light“ určená pro náročné cestovatele, alpinisty, kteří potřebují co nejlehčí karimatku sbalitelnou do malých rozměrů, ale požadují tepelný komfort. Jak se vyrábí? Pojďte se mrknout...

MSR vyvinula novou technologii výroby stanů, nazvanou Xtreme Shield™.  Jedná se kombinaci nového způsobu šití a aplikaci nového zátěru u vybraných modelů stanů pro rok 2019.

 

Už nevnímám nic. Nevidím nic. Bolest přehlušila sílící sněhovou bouři a já jsem utekl kamsi hluboko do své duše hledat spásu. Stále pokládám jednu nohu před druhou, stoupám kamsi výš. Jaký to má smysl, co mě zastaví, co mě donutí kapitulovat? Nic? 

Pokračování dobrodružné expedice v Jižní Americe našeho kamaráda Lukáše Jasenského. aj se popral s živlem Alpamayo?

Asi nic nezkazí výlet víc než ucházejí karimatka a s tím spojená noc na tvrdé zemi. Nejsme sice princezny na hrášku, ale i tak naše záda, žebra a vůbec celé tělo vytvarované nerovnostmi pak bolí celý den. Jak se tedy připravit, aby nás nic nezaskočilo?

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu