facebook style=
VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

KARANTÉNNÍ CESTOVÁNÍ –  TEĎ JEDINĚ NAZPĚT V ČASE

Březen 2020

Karanténa, den 11., v Rakousku na jednom statku mezi poli tak 40 minut od hranic

Tenhle povinně strávený čas doma dělá s každým asi něco jinýho. Čtete zprávy a tak, říkáte si, jak to bude... Jak a kdy se budete moct přesunout do své vlasti, když teď bydlíte v sousední zemi... Někdo háčkuje, maluje, dělá to, na co nebyl čas nebo byl spíš problém čas si najít v naší uspěchané době.  Může to být i čas na splněných starých restů – svých nebo slíbených. Teda pokud se vám chce :-) Ovšem no face to face! Může to být taky prostor k napsání článků, které měly být už dávno napsány...

Pásy jsou nepostradatelné, ale často přehlížené. Touto optikou se svět skialpu a freetouringu často dívá na nedílnou součást výbavy, bez které, ruku na srdce, by se nám v závějích vzhůru šlapat nechtělo. I přesto, že čas výstupu může často při túrách tvořit i 80 % času z celé výpravy, jedna část vybavení je často přehlíženo, nedoceňováno a není s ním náležitě zacházeno. Ano mluvím o stoupacích pásech.

Kamarádka Hedvika (ne, nehrála v Harrym Potterovi) si vybírala batoh. Její požadavky byly náročné. Chtěla batoh do 50 litrů, který bude mít velký vstup, spoustu kapes, bude ji sedět na zádech (je to malá holka) a na první pohled ho rozezná. Ne nadarmo jsem ji doporučil právě Lowe alpine Altus ND. Altus je ideální batoh pro cestovatelé, varianta ND má kratší délku zad a navíc má Héďa ráda žlutou. Jak u ní batoh obstál?

Jak dlouho vám vaše lano vydrží, když se o něj budete dobře starat? A když mu dáte co proto? Který průměr je ten pravý? Jak se vyvíjí a pletou lana?

Už se objevuje první sníh a je potřeba se připravit na skialpovou sezónu. Lavinové batohy se samozřejmě netýkají jen skialpinistů. Lavinový batoh se týká každého, kdo se chystá dostat do lavinového terénu. Ať už na sněžnicích, lyžích, lezecky nebo jen turisticky. Je jedno, do které skupiny se zařazujete, určitě si na začátku sezóny zkontrolujte a připomeňte všechny potřebné věci.

„Mít tak pořádnou péřovou bundu!“ bleskne mi hlavou. Fouká 80km za hodinu vítr se sněhem. Samou zimou se mi klepe pravý sval hýžďový – Gluteus maximus. Celý systém se chce prostě vypnout. Přestávám dělat rozumná rozhodnutí. Musím se zastavit, vypít teplý čaj a narychlo do sebe natlačit energy gel. Jak je asi Lukášovi? Tohle bych měl natočit na video. Občas oba dva úplně mizíme v přívalech větru se sněhem. Krása. Mám pocit, že tady stojím naprosto nahý.
A je to tazy opět. A taky ne naposledy. Stačí jedna silná a špatná zkušenost a donutí vást to zamyslet se nad spoustou věcí. Například nad výběrem správného vybavení. A stejně to udělal i Martin. Poučil se z vlastních chyb a okoukal, co má vlastně jeho parťák. Chvíli hledal a následně si nechal ještě poradit. Výsledek? Odešel s kalhotama Lightline, bundou Vega a dalším vybavení od Mountain Equimpent. Co ho k tomu vedlo a jestli to za to stálo? To vám prozradí ve svém článku.

Výstup ta Rysy, jeden z tatranských vrcholů, kan vede turistická trasa je jedním z nejkrásnějších, ale i nejfrekventovanějším vrcholem Vysokých Tater.

Vodotěsnost čelovky udává hodnota krytí IP. Co to znamená v praxi? Jak se v tom vyznat? Tohle krytí se samozřejmě vztahuje i na další zařízení. například na telefony. Norma je stejná pro všechnu elektroniku.

Balím věci a stan. Slunce svítí, motýli létají už časně z rána a pasou se na nádherných kobercích plných květin. Mohutné zasněžené hory se skví za mými zády. Copak ta příroda nechápe, že mám splín a jsem neskonale smutný? Že právě odcházím z nepovedeného výletu, kdy jsem se během tří dnů, nesčetně krát pokoušel přejít ledovec, jenže… 
Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu