facebook style=
VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 603 948 031
info@vodahory.cz

Parné červencové dny je nejlépe prožít na horách, nebo ještě lépe - na ledovci! Proto zcela logicky padla volba na Dachstein. Konkrétné výstup asi nejmalebnějším údolím Solné komory - Gosaukamm. 

 

 

Autem se dostanete už k prvnímu z jezer - Vorderer Gosausee 933 m n.m., kde je parkoviště, restaurace a stanice lanovky. Odtud výstup na Adamek hutte 2196 m.n.m. trvá asi 5 hodin. Nám trval samozřejmě mnohem déle, protože bylo potřeba vykoupat se v každém jezeře! Koupání bylo víc než parádní. A u posledního jezera v údoli - Hinterer Gosausee nám koupání zpříjemnil místní umělec hrou na trubku.

Výstup začíná být náročnější právě nad jezerem Hinter Gosausee, kde doposud mírné stoupání a široká cesta se konečně mění v alpský chodníček, který nemilosrdně ukrajuje výškové metry. S výškou se ale otvírají krásné výhledy do údolí a následně i výhledy nejen na samotný Dachstein, ale i na Vysoké Taury a majestátní Gross Glockner a Gross Venediger.

dach 01 dach 02 dach 04 dach 05

Ubytování na Adamek hutte

můžeme vřele doporučit! Příjemná, čistá chata s výbornou kuchyní a taky českou obslouhou. Pouze je dobré si ubytování předem zarezervovat.

Samotný výstup na Dachstein 2997 m n.m. je velmi příjemný a snadný. Lze ho pohodovým tempem zvládnout za dopoledne. Kousek nad chatou začíná kompaktní ledovec, po kterém se dostanete až do sedla, odkud se otevře výhled na Ramsau a Schladming - viz článek Ferraty v okolí Dachsteinu.

dach 07

 

Ze sedla vede zajištěná cesta až na vrchol Dachsteinu

dach 06 dach 09

Ze sedla vede zajištěná cesta - ferrata (podlě mě obtížnost A/B) až na vrchol Dachsteinu. Pokud bude počasí přát alespoň tak jako nám, tak máte náhorní plošinu Dachsteinu jako na dlani. Ledovcová jezírka Oberer Eissee, Simony hutte, Krippenstein 2105 m n.m. a pohoří Totes Gebirge. Na druhé straně se ve vší parádě rozevře výhled na Vysoké Taury.

dach 08dach 10dach 11 

Sestup z Dachsteinu je možné osvěžit přechodem přes Hallstater Gletscher zajištěnou cestou - ferratou zpět k Adamek hutte. My jsme ale spěchali zpět k chatě nejkratší cestou. Adamek hutte není totiž pouze výchozím bodem při výstupu na Dachstein, ale i horolezecká základna. Asi 5 min od chaty je mnoho výborně odjištěných cest, které uspokojí jistě každého horolezce.
Vícedélkové cesty od obtížností 3-4 UIAA dávají možnost se dosyta vyřádit.

dach 12

Alpské masivy okolo a chata pod vámi s lidmi, kteří vypadají jako mravenci, jsou výbornou kulisou pro horské lezení, které můžu jen doporučit !

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz


Tel.:
+420 603 948 031

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

 
×
Nabídka E-shopu