facebook style=
VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 732 767 090
info@vodahory.cz

Lyžařské středisko Tauplitz jsem měl možnost navštívit coby průvodce zájezdu CK Alpina. Středisko sice patří mezi ty menší, ale svou malebností, krásnými výhledy a lyžařským zázemím nadchne jiste každého. Lyžaře, snowboardisty i běžkaře, ale i vyznavače jízdy ve volném, neupraveném terénu - freeride.

 

thumb tauplitz 01

Středisko se nachází se na jihovýchodě pohoří Totes Gebirge a je opravdovou perlou Solné Komory. Skiareál Tauplitz se vypíná se nad vesničkou Tauplitz a nejvyšší lanovkou dostupný vrchol je Lawinenstein 1965 m n.m. Centrem areálu je plošina Tauplitz Alm, odkud se můžete vydat na libovolnou sjezdovku z více než 40 km, které zde naleznete.

tauplitz 02 tauplitz 03 tauplitz 04tauplitz 05

Dopravu na sjezdovkách zajišťuje několik sedačkových lanovek a vleků. Tratě jsou pro širokou vrstvu lyžařů, ale nejvíce si přijdou na své začátečníci a středně pokročilí. Tauplitz je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, první krůčky na lyžích a první pády na prkně. Z vrcholů sjezdovek jsou nádherné výhledy na majestátní horu Grimming, která se tyčí přímo naproti sjezdovek.

thumb tauplitz 06

Skiareál Tauplitz Alm (Alm = horská pastvina, polonina) leží v centru pohoří Tottes Gebirge. Z vrcholku sjezdovek máme celé pohoří jako na dlani.

tauplitz 07tauplitz 08  tauplitz 09

Sjezdovky jsou pravidelně a kvalitně upravovány. Na své si přijdou ale i vyznavači freeride! Stačí se jenspustit bočními svahy a žlaby a kochat se jízdou v prašanu.

tauplitz 10tauplitz 11tauplitz 12tauplitz 23

Centrem Solné komory je samozřejmě městečko Hallstat -ten však neuvidíme ani z vrcholku Lawinnensteinu - nejvyššího vrcholku areálu. Zato však se můžeme kochat výhledy na dominantu Dachsteinu 2998 m n.m., který se klene nad Hallstattem a je cílem turistů, horolezců, nebo ferratistů.

tauplitz 13

Opravdovou lahůdkou je možnost ubytovánítéměř na sjezdovce. Horský hotel Alpin Haus má navíc českou obsluhu, české ceny, české pivo, ale hlavně českou přívětivost! Informace o ubytování, nebo rezervaci pokojů si můžete zajistit na českém tel. čísle v češtině ;-) Od parkoviště k chatě vás navíc odveze chatař rolbou, abyste se nemuseli tahat se zavazadly :) A to stále není vše! Přímo na chatě pečou vlastní domácí pečivo, takže už tak vydatné snídaně jsou korunovány čerstvými voňavými domácími rohlíčky.

tauplitz 14tauplitz 15tauplitz 16tauplitz 18tauplitz 20tauplitz 21

 
Při odjezdu však nezapomeňte přibalit do auta i sněhové řetězy! Nejen, že vás bez nich nepustí mýtnicí v Bad Mittendorfu (odkud vede cesta do Tauplitz Alm), ale jejich účinnou pomoc pravděpodobně budete i potřebovat.

tauplitz 17

tauplitz 24 tauplitz 25
tauplitz 22

 

 

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
kuba@vodahory.cz

Tel.:
+420 732 767 090

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

 
×
Nabídka E-shopu