VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás
info@vodahory.cz

V posledních týdnech čelí PIEPS diskusím o lavinových přístrojích DSP Pro a DSP Sport. Většina z nich se odehrává na sociálních sítích, a to převážně v komunitě lyžařů ze západní Kanady. Tyto diskuse původně vycházely ze dvou lavinových nehod: jedna v roce 2017 a druhá na jaře 2020. Jelikož jeden lyžař zemřel (2017) a druhý se zranil (2020), bylo následně vzneseno obvinění, že u přístrojů DSP Pro a DSP Sport během lavin došlo k nefunkčnosti přepínacího mechanismu.

pieps

V roce 2017 provedly kanadské orgány rozsáhlé vyšetřování nehody. Mimo to jsme my sami po událostech z let 2017 a 2020 velmi důsledně otestovali naše přístroje DSP Pro a Sport. Ani kanadské úřady, ani naše expertní týmy však nezjistily žádné známky selhání uvedených výrobků. Přístroje PIEPS DSP Pro a PIEPS DSP Sport plně vyhovují veškerým průmyslovým a bezpečnostním normám a jsou dle těchto norem řádně certifikovány.

Protože jsme u přezkoumání věnovali velkou pozornost přepínacímu mechanismu DSP Pro a Sport, zjistili jsme následující:

  • Ani u často používaných a opotřebených přístrojů DSP nedošlo ke změně funkčnosti přepínacího mechanismu
  • Přístroje DSP, u nichž byl násilně přepnutý přepínač (změna režimu bez stisknutí uzamykacího tlačítka), vykazují nižší hodnotu odporu přepínače, která se po několika dalších cyklech dále snižuje. Snížení odporu přepínače v důsledku násilného přepnutí se lišilo, ale nebylo tak výrazné, jako u přepínače s viditelně poškozeným uzamykacím tlačítkem.
  • DSP přístroje s viditelně poškozenými uzamykacími tlačítky vykázaly pokles odporu přepínače o 50% - 100%
  • Bylo prokázáno, že kombinace uzamykacího tlačítka s přepínačem, jak je tomu u přístrojů DSP, je z hlediska bezpečnosti srovnatelná s jinými podobnými mechanismy na trhu.

 

Z výše uvedených důvodů společnost PIEPS nezvažuje ani neplánuje oznámit stažení PIEPS DSP Pro nebo PIEPS DSP Sport z trhu.

 

Jako přední světová značka pro lavinovou bezpečnost a hrdí členové outdoorové komunity lyžařů a alpinistů bereme obavy našich zákazníků a spotřebitelů velmi vážně.

Proto jsme rychle reagovali a zavedli následující opatření za účelem vysvětlení a zmírnění celkové situace:

  • Poskytli jsme našim obchodním týmům a týmu péče o zákazníky dostatek informací k uvedenému tématu, tak, aby byli schopni odpovědět na jakékoli otázky majitelů a uživatelů, které by se mohly vyskytnout.
  • Aktivně pracujeme na objasnění situace s našimi obchodními partnery, sportovci, komunitou horských vůdců a médii.
  • Dobrovolně a bez jakýchkoliv předsudků jsme zahájili bezplatnou inspekci lavinových přístrojů DSP s možností následné nabídky výměny přístroje u těch zákazníků a uživatelů, kteří ztratili důvěru v DSP.

Pokud jde o budoucnost přístroje DSP Sport, diskutovali jsme o komplexní změně designu tohoto pro nás důležitého výrobku, který je na trhu od roku 2014. Ve světle posledních událostí jsme se však rozhodli vyřadit DSP Sport z naší nabídky pro příští zimu a plně se soustředit na projekty nových lavinových vyhledávačů.

V případě pochybností, PIEPS nabízí bezplatnou prohlidku přístroje V případě nejakého „problému“ pak výměnu za nový BT POWDER. Do 2 let stáří zdarma, 3-5 let za 100 EUR, nad 5 let zvýhodněna cena nového přístroje.

Kontaktní informace

Adresa:
Osadní 1363/16, Praha 7, 17000

Mail:
info@vodahory.cz

IČO: 11835061
DIČ: CZ11835061

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu