facebook style=
VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz

Žlutá krosna! Tak tahle barva zaujme snad každého. A nejen na obrázcích při brouzdání internetem. Žlutý batoh na zádech se vyplatí především když vás kámoši hledají uprostřed davu turistů. Výraznou barvu jsem pak ocenila při stopování, kdy je vaše viditelnost opravdu klíčová. Žlutá má navíc tu výhodu, že nebývá rozpálená od sluníčka, a to ani v těch nejteplejších italských dnech.

Krosna Altus ND má objem 40:45 litrů. I přesto, že jsem původně hledala 50l, velikostně mi nakonec naprosto stačila. Záleží samozřejmě na vašich potřebách. Pokud vyrazíte na dva týdny do hor, pravděpodobně vám jídlo zaplní víc jak polovinu místa. To už pak nezbude jak na spacák, vařič a čisté spodky. Já jsem si tenisky připnula zvenčí a pak už byla místa dost. Pravdou ale je, že zásoby jsem doplňovala co 4 dny. Omezený prostor mě tak vždy donutí lépe zhodnotit, co opravdu potřebuji sbalit a co už je jen nadbytečný komfort. Velikostně se batoh hodí jak na menší víkendové výlety, tak i na delší prázdninové cestování.

 

 

Menší rozměry znamenají i nižší váhu krosny, která sama o sobě má jen 1,66 kg. Pokud si ji navíc dobře nastavíte, zádový systém vás ošálí natolik, že ztratíte pocit, že nesete něco víc než batůžek do města. Nic mě celé hodiny netáhne ani netlačí. A to nejlepší, záda zůstávají suchá. Což se cení, zvláště, když máte (jako já) jedno triko na 3 dny. Nadšená jsem také z bederního pásu, který nebolí ani po celodenním nošení. 

Co se týče hlavního úložného prostoru, je rozdělen zhruba v 1/3 odnímatelnou látkovou přepážkou. Což je velkou výhodou v organizaci obsahu krosny. Když vytahuji něco ze spodní části, do které vede zip, neposunou se pak všechny věci dolů. Obvodový vstup z přední strany je zajímavý, ale raději bych byla za klasický spodní přístup. Především proto, že se zipem otevírá menší plocha než jsem zvyklá u spodního otevírání. U této velikostí krosny je ovšem naprosto dostačující. Pro uživatele rezervoáru vody se uvnitř hlavní komory nachází určená kapsa.

IMG 20190828 181600IMG 20190831 194711IMG 20190901 132655IMG 20190909 134208 1

Mě osobně fakt baví kapsa víka, která je přesně v takové výšce, abych v ní, když mám krosnu na zádech, mohla jednoduše šmátrat rukou. Další kapsa je pak samozřejmě zevnitř víka. Výhodou jsou další dvě velké kapsy zepředu krosny, do kterých se mi vešlo několik brožur, map a především množství raw tyčinek. Po stranách krosny jsou dvě pevné a hlavně nastavitelné kapsy, takže žádné vypadávání a přivazování flašek s vodou nehrozí. Drobné a žvýkačky jsem neschovávala po kapsách od kalhot ale do bederních pásů.

Jedna věc mi však na krosně trochu chybí a tou jsou popruhy na karimatku. Pokud zrovna nehodláte spát v hamace, budete nejspíš improvizovat jak já, a přivážete si karimatku tkaničkami od bot.  No a kdyby vás chytl déšť, kterému jsem vždy šťastně nějak ujela, zespod krosny vytáhnete rudou pláštěnku a ke žluté a modré doplníte poslední ze tří primárních barev.

 

tip

Batoh má spoustu popruhů a volných oček, do kterých můžete přidat smyčky.

Nám osobně obvohodvý zip, kterým otevřete celou přední část batohu vyhovuje, jelikož se dostanete co celého batohu jako do kufru a vše vidíte přehledně, ale chápeke, že to není pro každého a někomu to vyhovovat nemusí, tak jako Hédi. :)

Nezapomeňte volit velikost batohu podle výšky postavy. ND je pro nižší postavy.

Altus je pro nás ideální parťák při letním cestování a turistice. Což i Hédi sedělo a je za něj ráda - podle toho, co mi řekla na pivě :D

 

 

Můžete nás také sledovat na sociálních sítích a dozvědět se o dalším článku mezi prvními.

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu