VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.cz


Nejprve byl mým společníkem na cestě do Toskánska, kde se osvědčil jako příruční zavazadlo do letadla. Perfektně se vejde do zavazadlového prostoru v kabině. Přitom jsem se do něj pohodlně sbalila na týden a poté se hodil i při objevování a průzkumu měst. Batoh je lehký a skladný Ikdyž v něm nemáte moc věcí, nijak vám nepřekáží. Ale chození po městech není jeho hlavní náplní. A proto se mnou z Itálie pokračoval přímo na turistický zájezd po národních parcích v Norsku, kde se výborně osvědčil na jednodenních túrách.

4 5 celek 5 profil 6 7 1

 

Batoh sice patří k těm menším, ale je chytře koncipován. Bez problémů do něj dáte vše, co potřebujete na celý den v horách – od jídla, náhradního oblečení až po lékárnu, foťák a nebo trekové hole. Navíc do menší přední kapsy můžete umístit všechny předměty, které chcete mít snáz při ruce – třeba opalovací krém, nebo plucku. Batoh má zabudované dvě kapsy, jedna přístupná hned z vnějšku s úchytkou na klíče a druhá přístupná z vnitřku přední kapsy, kde je schovaná síťka na přilbu a zároveň viditelné místo pro kartu pojištění, případně cokoli, co by měli záchranáři rychle najít v případě nějakého neštěstí. Úplně vpředu je kapsa, která je zachycena pouze háčkem a já si nejprve říkala, k čemu mi to bude, ale nakonec se osvědčila jako umístění pro bundu, nebo šálu. Věci tak nezabíraly místo v hlavní kapse a všechno zůstalo při ruce a přehledné.

8 plastenka 9 detail 10 11 detail

Batoh se mnou vystoupil na vrchol Galdhøpiggen, nejvyšší horu Skandinávie, kde jsem do něj úspěšně vměstnala i 60m lano a sedák. Chtělo to sice už trochu snahy, ale vše se v pohodě zvládlo.

 

Zimní, lyžařské batohy Ortovox jsou známé a oblíbené. Vynikají skvělou konstrukcí, ale i propracovanými detaily. Podle mě patří zimní batohy Ortovox k jedněm z nejlepších.

 

2 Romsdalseggen

Vrchní látka sice není nepromokavá, ale ze spodní strany je batoh opatřen zabudovanou pláštěnkou. Tu lzze snadno přes batoh pohodlně natáhnout. Je připnuta v kapse a dále se pak ukotví pomocí háčku okolo popruhů přes ramena, takže nesklouzává a dá se i rychle dostat znovu do batohu, jelikož háčky se dají snadno odháknout a zase připevnit.

1 Besseggen

Batoh má z bočních stran několik popruhů a ve spodní části gumičku, které hravě zajistí trekové hole i cepín.


lehký – vhodný do města i na hory
pohodlný i pro lidi nižšího vzrůstu – pohodlný zádový systém, popruhy, bederní pás
splňuje rozměry na zavadlo při nízkonákladovém letu
dostatečně velké postranní kapsy na pití – i 1l láhev pevně drží
síťka na přilbu na ferraty
možnost upevnit trekové hole, cepín,
praktické uchycení pláštěnky přes batoh
příjemný design – ladí mi s pohorkama a to se vyplatí!

Celkově jsem byla s batohem velmi spokojená. Těším se, že mi bude dlouho dělat společníka na cestách.

 

   Nabídka dámských trekových batohů Ortovox

 

 

Autorka článku a fotek:
Eliška Kubišová Eliška Kubišová, dobrodruh, cestovatelka, tanečnice s hudbou v srdci, výborná elektrikářka - alespoň při výměně žárovek, studentka architektury, bývalá abstinentka, kamarádka, průvodkyně, ale hlavně super borka s věčným úsměvem

 

3 Galdhopiggen

 

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu