VodaHory.cz - Vše na vodu a hory
VodaHory.cz
Vše na vodu a hory...
×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@vodahory.czMountain Equipment Tupilak 45 plus batoh

Doporučujeme
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh Obrázek_(1)
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Mountain Equipment Tupilak 45 plus batoh
Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh
Mountain Equipment

iplatba- splátková kalkulačka

6.327,00 Kč
DPH: 1.098 Kč
Obrázek_(1)Obrázek_(1)
Vyberte provedení
Zvolte variantu
PH
Doprava zdarma po celé ČR od: 2.000,00 Kč

Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost a minimalismus, který poskytne spolehlivost při vícedenních horských přechodech, zimním lezení i v těch nejtěžších stěnách světa

Spolehlivost na vícedenních horských přechodech, zimním lezení i v těch nejtěžších stěnách světa, kterou vám batoh Tupilak 45+ poskytne díky extrémní odolnosti vůči oděru a klimatickým podmínkám, vám dodá klid a možnost se soustředit pouze na výkon. Odolnosti je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACT s odolností až 300 denier a TPU zátěrem. Tento materiál si při odolnosti zachovává lehkost a společně s možností odepnutí řady komponentů může minimální váha batohu dosáhnout pouhých 600 g. Výsledkem více než 3 let vývoje a testování s důrazem na funkční zpracování, je tak batoh, kde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Batoh, který vám nepřidá váhu navíc, umožní snadnou manipulaci a vydrží i to nejdrsnější zacházení pro váš klid a koncentraci k horským aktivitám.

Pohodlné plnění i odložení
Do batohu budete snadno vkládat a rovnat materiál a batoh přitom bude samostatně stabilně stát. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu nebo poškození.

Polstrování a zádový systém
Pro zlepšení komfortu nošení je použita lehká EVA pěna vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu. Na zadním panelu je využito 7 mm tlusté EVA pěny o váze 105 g, která je výjimečně pružná a poskytuje vynikající stabilitu při torzi. Je umístěna uvnitř batohu ve zvláštní kapse, aby se zabránilo jejímu poškození a bylo umožněno její vyjmutí. Na anatomicky tvarovaných popruzích je využita EVA pěna o tloušťce 5 mm a celý batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat váš pohyb. Na odnímatelných bederních popruzích je taktéž využito 5 mm EVA pěny, kdy společně s též odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Stažení batohu a zmenšení/zvětšení objemu
Batoh lze pohodlně a pevně stáhnout pomocí odnímatelných stahovacích popruhů a při zachycení přezky z vrchu zádové části. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět vás tak z rovnováhy. Při nástupu, či přesunu na chatu oceníte naopak možnost uvolnění batohu a ponechání víka a rolovacího uzávěru otevřených.

Vnitřní kapsa na příslušenství
Vybavení jako čelovka, energetická tyčinka nebo šátek se pohodlně vejde do kapsy na příslušenství, která má 2 vstupy (vnější a vnitřní). Máte tak do ní přístup v jakékoliv situaci i bez nutnosti otevření hlavní kapsy. Pokud se rozhodnete, že zrovna vnitřní kapsu nevyužijete, můžete ji srolovat, uchytit dvěma patenty a využívat tak jen hlavní prostor batohu.

Za jakéhokoliv počasí
Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem  a DWR ochranou, vaše vybavení před povětrnostními vlivy a umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku spodní části. V případě nevyužití lze nechal volně otevřený uvnitř batohu.

Inovativní uzavírání
Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a zvláště vyvinutou přezku Grappler je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou. Přezku lze zajistit na dvou místech, buď na víku, nebo z vrchu zádové části, ať v případě přichycení lana vně, nebo při nižším zaplnění batohu.

Důraz na minimalismus
Veškeré komponenty batohu je možné snadno odepnout: bederní popruh, hrudní popruh, boční stahovací popruhy, poutka na hlavy cepínů, popruhy na uchycení cepínů i stahovací šňůru na mačky či helmu. Batoh tak nejen sníží svoji váhu, ale také zabráníte nechtěnému zachycení při lezení v obtížném terénu, či vytahováním batohu na laně. Při vyjmutí i EVA pěny ze zádového panelu, dosáhnete váhy batohu pouhých 600 g.

Odolná tkanina
Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémní odolný a přitom lehký materiál PACT s TPU zátěrem  a DWR ochranou. Vzniklá tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACT 300 s odolnosti 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACT 100 s odolností 100 denier je pro snížení váhy batohu použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, víko, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

Kovové komponenty
Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou váhu a odolnost. Odolný vysokotlace vstřikovaný hliník s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

Uchycení lana
Lano je možné uchytit překrytím svrchním víka a dojistit pomocí postranních popruhů. Další možností je uchycení lana z vrchu batohu, když se hlavní přezka zachytí k zádové části a lano tak lze pohodlně odepnout bez sundání batohu ze zad. Lano jde taktéž na volno uschovat uvnitř batohu ve svrchní části, oddělené od ostatního vybavení a může tak být připraveno v pohotovostním režimu použití.

Veškeré vybavení s sebou
Horolezecký batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh, při využití 2 prošitých popruhů typu Daisy Chain, bočních stahovacích popruhů, externích popruhů na lyže a snowboard, hlavního popruhu, nebo pouzdra na přední hroty cepínů, velkou možnost uchycení materiálu, kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché. Vybavení se nepohupuje a batoh vás nevyvede z rovnováhy.

 • lano
 • mačky
 • cepíny
 • ledovcové šrouby
 • expresky
 • hole
 • sněžnice
 • lyže
 • snowboard
 • helma

Vývoj a testování
Více než 3 roky vývoje, 35 prototypů a stovky hodin testování horolezci a horskými vůdci UIAGM v nejtěžších podmínkách vyústilo v jeden funkční batoh splňující ty nejpřísnější kritéria pro komfort a odolnost.

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM
Pokud by po letech používání v nejnáročnějších podmínkách, i přes extrémní odolnost, došlo u batohu k nějakému poškození Mountain Equipment  batoh opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a batoh se vám vrátí plně funkční.

Historie, tradice a vývoj
Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovky, na víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold Messner, Peter Habeler, Chris Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Se stejnou pečlivostí a důrazem na detail a funkčnost přistupujeme i k vývoji horolezeckých batohů, proto se můžete na naše batohy plně spolehnout!

Parametry

 • Objem: min. 45 l
 • Délka zad: 47 cm
 • Min. váha: 600 g
 • Max. váha: 815 g
 • Materiál:
  • PACT 300 177 g/m3
  • PACT 100 115 g/m3
  • Pěna EVA s vysokou hustotou 5 a 7 mm
  • Odolný vysokotlace vstřikovaný hliník
 • Příslušenství:
  • 4 stahovací popruhy
  • 2 poutka na hlavy cepínů
  • 2 popruhy na uchycení cepínů
  • Stahovací šnůra na mačky či helmu                            

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Rádi Vám poradíme:

thumb bb
+420 733 549 675
info@vodahory.cz


Jaké jsou naše výhody?

Doprava zdarma
Nakupte nad 2 000 Kč a získejte dopravu zdarma!

Dlouholeté zkušenosti
Jsme na trhu již od roku 2008

Specialista v oboru
Naši profesionálové vám vždy ochotně poradí.

Servisní a školící středisko
Školení lavinové prevence
Servis vyhledávačů Ortovox a PIEPS

Doporučujeme

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@vodahory.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

U nás začínají všechny výlety, výpravy, expedice, ale i plány a sny.

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a vybavení, který vám pomůže uskutečnit vaše plány.

×
Nabídka E-shopu